Masz pytania? Zadzwoń +48 503 047 005

Instalacja kontroli dostępu

Ogólna charakterystyka systemów kontroli dostępu

System kontroli dostępu, będąc elementem elektronicznych systemów zabezpieczeń, stanowi doskonałe uzupełnienie systemu sygnalizacji włamania i napadu. Rolą nowoczesnego systemu kontroli dostępu jest ograniczenie dostępu do określonych miejsc w obiekcie osobom nieupoważnionym, w czasie gdy w strefie chronionej przebywają osoby uprawnione. Stanowi on alternatywę dla tradycyjnych, mechanicznych systemów kontroli dostępu opar tych o zwykłe klucze.

Za pomocą dedykowanego oprogramowania administrator ma możliwość w bardzo szybki i prosty sposób wybierać osoby, które mają być objęte systemem, ustalać harmonogram przejść i przydzielać dostęp. Jest to jeden z powodów, dla których ta k chętnie inwestorzy korzystają z ich możliwości. O popularności tej metody uwierzytelniania świadczy fakt wprowadzenia jej na imprezach masowych, wyciągach narciarskich, a nawet na płatnych parkingach.

 

Praktyczne zastosowanie systemu kontroli dostępu

Firmy

System kontroli dostępu wdrożony w firmie pozwala precyzyjnie określić zasady dostępu poszczególnym pracownikom do określonych pomieszczeń. Dzięki temu można zmniejszyć ryzyko utraty zarówno aktywów materialnych, jak też niepowołanego dostępu do informacji o charakterze poufnym i niejawnym.

Szkoły

Systemy kontroli dostępu mogą poprawić bezpieczeństwo w szkołach. Poprzez ograniczenie dostępu z zewnątrz dla osób nieupoważnionych można ograniczyć m.in. coraz częściej pojawiający się w placówkach szkolnych problem handlu narkotykami. Uniemożliwienie uczniom opuszczania szkoły poza wyznaczonymi godzinami.

 

Szpitale, urzędy, elektrownie, rafinerie, kopalnie i inne budynki użyteczności publicznej

System elektronicznej kontroli dostępu umożliwia personelowi dostęp do różnych stref zgodnie z potrzebami organizacji, podczas gdy osoby postronne mogą swobodnie poruszać się jedynie w wyznaczonych obszarach.

Do góry