Masz pytania? Zadzwoń +48 503 047 005

Automatyka do bram garażowych

 

Zastosowanie

Podstawowym wyróżnikiem siłownika do bramy garażowej jest jego zastosowanie. Napędy domowych bram segmentowych czy też płaszczyznowych różnią się w sposób zasadniczy od siłowników do bram przemysłowych. Napędy domowe musi charakteryzować cichobiezność, płynne przyspieszanie i hamowanie. Muszą też być wyposażone w czujnik przeciwzgnieceniowy. Siłowniki do bram przemysłowych muszą być odporne na przeciążenie, przegrzanie, zanieczyszczenia i wilgoć.

Automatyka

Automatyzując pracę bramy musimy pamiętać, że wybór odpowiedniego do danej bramy siłownika jest kluczowy dla trwałej i bezpiecznej pracy. Następujące parametry bramy determinują wybór siłownika:

  • Szerokość bramy
  • Wysokość bramy
  • Rodzaj konstrukcji bramy
  • Częstotliwość użytkowania

Sterowanie

Najpopularniejszym sposobem sterowania bramą jest sterowanie pilotem. Nie zapominajmy jednak, że istnieje wiele alternatywnych sposobów na otwarcie bramy. Możemy do tego wykorzystać nasz telefon komórkowy, wyłacznik kluczykowy lub przyciskowy, karty magnetyczne czy też pętle indukcyjne.

Oczywiście każdy proponowany przez nas napęd można odblokować do ręcznej obsługi w przypadku braku prądu. Możliwy tez jest montaż napędu przystosowanego do zasilania awaryjnego.

Bezpieczeństwo

Montowane przez nas siłowniki do napędu bram są standardowo wyposażone w komplet fotokomórek zabezpieczających obszar ruchu bramy. W uzasadnionych przypadkach proponujemy dodatkowe zabezpieczenia, takie jak: listwy naciskowe, pętle indukcyjne, dodatkowe linie fotokomórek oraz wyłączniki zabezpieczające trasę bramy.

Do góry