Masz pytania? Zadzwoń +48 503 047 005

Napędy do bram - Automatyka do bram

Napędy do bram przesuwnyh

Napędy do bram - automatyka do bram przesuwnych

Zastosowanie

Bramy przesuwne są najchętniej stosowanymi rodzajami bram wjazdowych, zarówno posesyjnych, jak i przemysłowych. Niewątpliwa oszczędność miejsca, zwarta konstrukcja i łatwość konserwacji to główne zalety bram przesuwnych.


Automatyka

Automatyzując pracę bramy musimy pamiętać, że wybór odpowiedniego do danej bramy siłownika jest kluczowy dla trwałej i bezpiecznej pracy. Następujące parametry bramy determinują wybór siłownika:

  • Masa bramy
  • Częstotliwość użytkowania
  • Szerokość bramy

Sterowanie

Najpopularniejszym sposobem sterowania bramą przesuwną jest sterowanie pilotem. Nie zapominajmy jednak, że istnieje wiele alternatywnych sposobów na otwarcie bramy. Możemy do tego wykorzystać nasz telefon komórkowy, wyłącznik kluczykowy lub przyciskowy, karty magnetyczne czy też pętle indukcyjne.

Oczywiście każdy proponowany przez nas napęd można odblokować do ręcznej obsługi w przypadku braku prądu. Możliwy też jest montaż napędu do bramy przystosowanego do zasilania awaryjnego.

Bezpieczeństwo

Montowane przez nas napędy do bram są standardowo wyposażone w komplet fotokomórek zabezpieczających obszar ruchu bramy. W uzasadnionych przypadkach proponujemy dodatkowe zabezpieczenia, takie jak: listwy naciskowe, pętle indukcyjne, dodatkowe linie fotokomórek oraz wyłączniki zabezpieczające trasę bramy.

 

Napędy do bram skrzydłowych

Napędy do bram - automatyka do bram skrzydłowych

Zastosowanie

Bramy uchylne, skrzydłowe stosowane są w ogrodzeniach posesji o charakterze tradycyjnym. Warunkiem zastosowania takiej bramy jest wystarczająca ilość miejsca na otwierające się skrzydła oraz odpowiednio wytrzymałe i stabilne słupy mocujące zawiasy bramy. W naszej ofercie znajdują się siłowniki, którymi można zautomatyzować każdą bramę. Szczególnie polecamy nasze siłowniki montowane pod nawierzchnią, nie psują estetyki bramy i pozwalają na jej ruch nawet w zakresie 180°.


Automatyka

Automatyzując pracę bramy musimy pamiętać, że wybór odpowiedniego do danej bramy siłownika jest kluczowy dla trwałej i bezpiecznej pracy. Następujące parametry bramy determinują wybór siłownika:

  • Masa bramy
  • Częstotliwość użytkowania
  • Szerokość skrzydła
  • Kąt otwarcia skrzydła
  • Wymiary słupa nośnego skrzydła

Sterowanie

Najpopularniejszym sposobem sterowania bramą przesuwną jest sterowanie pilotem. Nie zapominajmy jednak, że istnieje wiele alternatywnych sposobów na otwarcie bramy. Możemy do tego wykorzystać nasz telefon komórkowy, wyłacznik kluczykowy lub przyciskowy, karty magnetyczne czy też pętle indukcyjne.

Oczywiście każdy proponowany przez nas napęd do bramy można odblokować do ręcznej obsługi w przypadku braku prądu. Możliwy tez jest montaż napędu przystosowanego do zasilania awaryjnego.

Bezpieczeństwo

Montowane przez nas siłowniki do napędu bram są standardowo wyposażone w komplet fotokomórek zabezpieczających obszar ruchu bramy. W uzasadnionych przypadkach proponujemy dodatkowe zabezpieczenia, takie jak: listwy naciskowe, pętle indukcyjne, dodatkowe linie fotokomórek oraz wyłączniki zabezpieczające trasę bramy.

Do góry